Clicky

Menu
Schowek

Wino Egri BikaverEger czerwone wytrawne 0,75 l

Wino Egri BikaverEger czerwone wytrawne 0,75 l
Węgry Wytrawne
Wyselekcjonowana oferta
Tylko sprawdzone i lubiane wina
w Twoim sklepie, ślubie, evencie...
Hurtowe ceny
Spróbuj już teraz,
będziesz zadowolony :)
Wino Egri BikaverEger czerwone wytrawne 0,75 l
  • Nr ident.: 22
  • Pojemność: 0.75 l
  • Wytrawność: wytrawne
  • Barwa: czerwone
  • Alkohol: 12%
  • Temperatura serwowania: 13-15°C

Opis wina

Wino Egri BikaverEger czerwone wytrawne 0,75 l

Wspaniały smak z nutami ciasta śliwkowego i świeżej wiśni, z odrobiną mineralności. W ustach podobny mariaż gładkiej śliwki i kremowej tekstury z dotknięciem metalicznej wytrawności. Znakomite wino z końcówką pełną pikantności i kwasowości.
Wino do potraw: podawać do pieczonej kaczki, białego mięsa, łagodnych serów, czerwonych mięs gotowanych, kurczaka w potrawce.

Według jednej z legend István Dobó, kapitan zamku w Egerze, w czasie obrony przed Turkami w 1552 r. zezwolił obrońcom na picie tego wina dla podniesienia morale. Turcy (nie pijący wina jako muzułmanie) wpadli w panikę, gdy dowiedzieli się, że załoga zamku pije przed bitwą byczą krew i zobaczyli „zakrwawione” brody węgierskich żołnierzy.
W ten sposób, według legendy, Egri Bikavér przyczyniło się do zwycięstwa obrońców Egeru. Według innej wersji nazwę „bycza krew” wymyślili właśnie Turcy, obchodząc w ten sposób obowiązujący ich jako muzułmanów zakaz picia alkoholu.
Wyślij do nas link do swojego schowka, przygotujemy najlepszą ofertę!
Każdy produkt można dodać do schowka klikając przycisk "Do schowka". Na stronie schowka jest przycisk "zapisz link do schowka". Skopiuj wygenerowany link i wyślij do nas na adres: kolodziej@kolowin.pl
Etykiety: wytrawne , czerwone , egri , dobre wino