Clicky

Menu
Schowek

Wino Kosovo Vranac czerwone półwytrawne 0,75l

Wino Kosovo Vranac czerwone półwytrawne 0,75l
Półwytrawne Kosowo
Wyselekcjonowana oferta
Tylko sprawdzone i lubiane wina
w Twoim sklepie, ślubie, evencie...
Hurtowe ceny
Spróbuj już teraz,
będziesz zadowolony :)
Wino Kosovo Vranac czerwone półwytrawne 0,75l
  • Nr ident.: 99
  • Pojemność: 0.75 l
  • Wytrawność: półwytrawne
  • Barwa: czerwone
  • Alkohol: 11,5%
  • Temperatura serwowania: 14-15°C

Opis wina

Wino Kosovo Vranac czerwone półwytrawne 0,75l

W smaku da się wyczuć nutkę goryczy, dojrzałe wiśnie oraz owoce leśne.
Wino do potraw: doskonale sprawdza się przy dziczyźnie, czerwonych mięsach lub jako dodatek do sera.

Wprawdzie Kosowo jest najmłodszym państwem europejskim, jednak tradycja uprawy winorośli i produkcji wina na tym terenie ma długą tradycję i bogatą historię. Wino wyrabia się przynajmniej od czasów Rzymian, którzy przynieśli na Bałkany na początku naszej ery klasyczne wtedy odmiany winorośli, wzbogacając dotychczasowe uprawy. Z polecenia cesarza Marka Aureliusza Probusa (276– 282) założono wiele winnic.
Wyślij do nas link do swojego schowka, przygotujemy najlepszą ofertę!
Każdy produkt można dodać do schowka klikając przycisk "Do schowka". Na stronie schowka jest przycisk "zapisz link do schowka". Skopiuj wygenerowany link i wyślij do nas na adres: kolodziej@kolowin.pl
Trochę o winach kosowskich
Trochę o winach kosowskich
Kosowo to region w południowo-wschodniej Europie, niegdyś autonomiczna prowincja w ramach byłej Jugosławii. Do wybuchu wojny domowej Kosowo posiadało znaczny obszar produktywnych winnic. Wiele z nich zostało następnie porzuconych, a przemysł wciąż znajduje się na wczesnym etapie odbudowy.
Wpływ konfliktu na przemysł winiarski był tym większy, że przedwojenny eksport z Kosowa był silnie skoncentrowany na jednej marce wina, przeznaczonej na jeden rynek eksportowy. Amselfelder ("Pola Czarnego Ptaka"), słodkie czerwone wino produkowane z Pinot Noir i Gamay, odniosło ogromny sukces w Niemczech. Kosowski rynek winiarski był od niego zależny. Miliony skrzynek Amselfeldera były wysyłane do Niemiec każdego roku, a marka była u szczytu popularności. Oprócz burgundzkich czerwieni (Pinot Noir i Gamay) używanych w Amselfelder, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Prokupac i Gamay są sadzone w kosowskich winnicach i używane w kosowskim winie.
Kilka państwowych winiarni zostało sprywatyzowanych po ustaniu walk. Największą z nich jest Stone Castle w Rahovec, w południowo-zachodniej części Kosowa. Obszar ten jest słoneczny z umiarkowanym klimatem i historycznie słynie z win Pinot Noir.
Winogrono Vranc pochodzi z górskich szczytów Kosowa. Vranc to czerwone wino o średniej budowie ciała, z kuszącym ziemistym zapachem i pysznymi nutami ciemnych jeżyn, jagód i wiśni. Połącz wino z półmiskiem wędlin, na który składają się twarde sery, pieczonym kurczakiem lub ulubionymi daniami z grilla.