Clicky

Menu
Schowek

Wino Tokaj Furmint białe półsłodkie 0,75l

Wino Tokaj Furmint białe półsłodkie 0,75l
Węgry Półsłodkie
Wyselekcjonowana oferta
Tylko sprawdzone i lubiane wina
w Twoim sklepie, ślubie, evencie...
Hurtowe ceny
Spróbuj już teraz,
będziesz zadowolony :)
Wino Tokaj Furmint białe półsłodkie 0,75l
  • Nr ident.: 88
  • Pojemność: 0.75 l
  • Wytrawność: półsłodkie
  • Barwa: białe
  • Alkohol: 11%
  • Temperatura serwowania: 10-11°C

Opis wina

Wino Tokaj Furmint białe półsłodkie 0,75l

Jest to świeże, owocowe i pełne wdzięku wino Tokaji, białe półsłodkie wykonane z całkowicie dojrzałych winogron z odmian Furmint przy użyciu najnowocześniejszej technologii winiarskiej. Winogrona zebrano w stanie pełnej dojrzałości i poddano obróbce przy użyciu najnowocześniejszej technologii, po czym dojrzeli w małych drewnianych beczkach (220 litrów). W trakcie procesu starzenia charakterystyczne smaki różnorodności, zawartość alkoholu i kwasowość drobno dostosowana do pierwotnych smaków i aromatów wina.
Wino do potraw: do potraw w stylu orientalnym z ryb lub drobiu oraz deserów.

Legenda tokaju liczy sobie ponad 400 lat. Uważany niegdyś za afrodyzjak, trunek stanowił ważny element kart przetargowych w historii Węgier. Dzięki niemu książę Rakoczy zyskał poparcie Francji w walce z Habsburgami, a car Piotr Wielki ponoć utrzymywał w mieście oddział kozaków, by dostaw wina docierały do Moskwy bezpiecznie. Beethoven i Schubert poświęcili tokajowi utwory, a Ludwig XVI nazywał go „winem królów i królem win”.
Wyślij do nas link do swojego schowka, przygotujemy najlepszą ofertę!
Każdy produkt można dodać do schowka klikając przycisk "Do schowka". Na stronie schowka jest przycisk "zapisz link do schowka". Skopiuj wygenerowany link i wyślij do nas na adres: kolodziej@kolowin.pl