Clicky

Menu
Schowek

Wino Tokaj Muscat Lunel Sunline białe półsłodkie 0,75 l

Wino Tokaj Muscat Lunel Sunline białe półsłodkie 0,75 l
Węgry Półsłodkie
Wyselekcjonowana oferta
Tylko sprawdzone i lubiane wina
w Twoim sklepie, ślubie, evencie...
Hurtowe ceny
Spróbuj już teraz,
będziesz zadowolony :)
Wino Tokaj Muscat Lunel Sunline białe półsłodkie 0,75 l
  • Nr ident.: 77
  • Pojemność: 0.75 l
  • Wytrawność: półsłodkie
  • Barwa: białe
  • Alkohol: 11%
  • Temperatura serwowania: 8-10°C

Opis wina

Wino Tokaj Muscat Lunel Sunline białe półsłodkie 0,75 l

Żółty Muskat niesie za sobą słodki zapach obfitującego w zbiory sadu z jabłkami, brzoskwiniami i gruszkami. Wino o doskonałej równowadze między słodyczą a kwasowości. Wyjątkowy smak i aromat win tokajskich uwarunkowany jest specyficznymi warunkami klimatycznymi, w których one powstają. Tutejszy klimat charakteryzuje się upalnym latem, mglistą jesienią oraz mroźną, suchą i słoneczną zimą.
Wino do potraw: to typowo wino deserowe. Dobrze, choć kontrastowo, wypadnie w towarzystwie serów (ale niezbyt ostrych), współgrać będzie ze smakiem orzechów, suszonych moreli a nawet prostego ciasta jak babka czy keks.

Legenda tokaju liczy sobie ponad 400 lat. Uważany niegdyś za afrodyzjak, trunek stanowił ważny element kart przetargowych w historii Węgier. Dzięki niemu książę Rakoczy zyskał poparcie Francji w walce z Habsburgami, a car Piotr Wielki ponoć utrzymywał w mieście oddział kozaków, by dostaw wina docierały do Moskwy bezpiecznie. Beethoven i Schubert poświęcili tokajowi utwory, a Ludwig XVI nazywał go „winem królów i królem win”.
Wyślij do nas link do swojego schowka, przygotujemy najlepszą ofertę!
Każdy produkt można dodać do schowka klikając przycisk "Do schowka". Na stronie schowka jest przycisk "zapisz link do schowka". Skopiuj wygenerowany link i wyślij do nas na adres: kolodziej@kolowin.pl